Гарантии

В связи с тем что многие потребители вспоминают при приобретении товара о праве возврата не понравившегося (не подошедшего) товара в течении 14 дней с момента покупки – хотелось бы расставить в этом вопросе «все точки над i».
Исходя из закона «О защите прав потребителя» покупатель может вернуть товар надлежащего качества (то есть полностью работоспособный) и не бывший в употреблении, в его первоначальном (товарном виде) и в полной комплектности в течении 14 дней с момента покупки, не считая день покупки. То есть если товар - хотя бы один раз использовался или не имеет первоначального вида – он не подпадает под возврат в 14 дней.

Додаток №3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994р. №172 ПЕРЕЛІК товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) Продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни. Непродовольчі товари: фотоплівки, фотопластинки, фотографічний папір корсетні товари, парфюмерно-косметичні вироби, пір`яно-пухові вироби, дитячі іграшки м`які, дитячі іграшки гумові надувні, зубні щітки, мундштуки, апарати для гоління, помазки для гоління, розчіски, гребенці та щітки масажні, сурдини (для духових музичних інструментів), скрипічні підборіддя, рукавички, тканини, тюлегардинні і мереживні полотна, килимові вироби метражні, білизна натільна, білизна постільна, панчішно-шкарпеткові вироби, товари в аерозольній упаковці, друковані видання, лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, наличник), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником), аудіо-, відеокасети, диски для лазерних систем зчитування із записом, вироби з натурального та штучного волосся (перуки), товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо), інструменти для манікюру, педикюру (ножиці, пилочки тощо), ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
(Перелік із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ №1317 (1317-2003-п) від 20.08.2003, №1642 (1642-2004-п) від 13.12.2004, №1173 (1173-2005-п) від 07.12.2005) Міністр Кабінету Міністрів України І.ДОЦЕНКО.